icon
  • de
  • en
  • tr

Bel Ağrısı Olanlar Nasıl Bir Yatak Tercih Etmeli ?

Bel ağrısı kronik ya da kısa süreli olarak yetişkin insanların yaklaşık yüzde 90’ında görülmektedir. Bel ağrısının pek çok sebebi olabilir, önemli nedenlerinden biri de yanlış yatak kullanımıdır. Yanlış yatak seçimi, omurganın yanlış pozisyon almasına sebep olacağı için bel bölgesinde ciddi zararlara sebep olabilir. Peki, bel ağrılarını önlemeye ve azaltmaya yardımcı olacak yatak türleri nelerdir?

Bel Ağrısı İçin Tercih Edilecek Yataklar

Bel ağrısı için tercih edilecek yataklar, tüm vücudu destekleyen ve vücut ağırlarını eşit bir şekilde dağıtan yataklardır. Visko ve lateks yataklar, bel ağrısı için tercih edilmesi tavsiye edilen yatak türleridir. Özellikle visko yatak kullanımında, hastaların bel ağrılarının ciddi bir şekilde azaldığı görülmüştür. Yaylı yataklar ise vücut ağırlarını eşit şekilde dağıtamadıkları için bel ağrılarına sebep olabilir.

Visko ve Lateks Yataklar

Visco yataklarda omurga ve bel bölgesi doğru pozisyonu bulacağı için, bel ağrılarına neden olan kas ağrıları önlenir. Visko yataklar vücut ağırlığını eşit bir şekilde dağıttığı için kasların gevşemesi sağlanır. Bel ağrısı yaşayanlar için olması gereken sertlik, visko yataklardaki orta sertliktir. Sert yataklar, bel ağrılarının artmasına sebep olabilir. Lateks yataklar da omurgayı destekleyen, kas ve bel ağrılarının oluşumunu engelleyen yataklardır.

Uyurken terlemek de bel ağrısına sebep olabilir. Standart visco yataklar yapıları gereği terleme yapabilirler; fakat bu Visco Cool Jel teknolojisi kullanılan visko yataklar için geçerli değildir. Morpho Sleep visko yataklarda, Visco Cool Jel teknolojisi ve COOLMAX® yatak kumaşı kullanıldığı için terleme durumları ve terlemeden kaynaklı bel ağrıları önlenir.
Lateks yataklar, visko yataklara göre daha deliklidir, terlemeyi önler. Bu da terlemeye bağlı bel ağrılarını ve kas yıpranmalarını engeller, sağlıklı ve konforlu bir uyku deneyimi sağlar.

Morpho Sleep Visco Yatak Modellerini incelemek için hemen tıklayın!