Hamileler İçin Yatak Seçimi Nasıl Olmalı ?

Hamileler İçin Yatak Seçimi Nasıl Olmalı ?

Hamilelerin normale göre daha fazla enerji harcadıklarını ve buna bağlı olarak uyku ihtiyaçlarının da daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Hamilelik, uykusuzluk sorununun yaşandığı bir dönemdir ve bu dönemde uykunun önemi büyüktür. Özellikle hamileliğin son aylarında vücut ağırlığının da artmasıyla birlikte, kas ve eklem ağrılarında artış görülebilir. Bu sebeple, hamilelik döneminde konforlu bir uyku için yatak seçimi çok önemlidir. Doğru yatak seçimi yapıldığında, ağrılarda gözle görülür bir azalma olur ve uyku sorunları azalır. 

Hamileler İçin Uykunun Önemi

Hamileliğin ilk dönemlerinde hormonlardaki değişiklik sebebiyle yorgunluk hali görülür, bu da daha fazla uyumaya sebep olur. Yine hamileliğin ilk dönemlerinde, genişleyen rahmin idrar torbasına yaptığı baskı sebebiyle sıklıkla tuvalete gitme ihtiyacı oluştuğu için uyku sorunları görülebilir. Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde ise, karnın büyümesi ile birlikte rahat bir pozisyonda kesintisiz bir şekilde uyumak zorlaşır. Bebeğin ağırlığı ile birlikte kas ve eklem ağrıları artar. Doğum yaklaştıkça, uyku sorunlarında artış görülebilir. Kesintisiz ve konforlu bir uyku uyuyabilmek hem anne hem de bebeğin sağlığı ve gelişimi için çok önemlidir. Hamilelik döneminde doğru yatak seçiminin yapılması, tüm bu sorunlara çözüm olacaktır. 

Hamileler İçin Doğru Yatak Seçimi

Hamilelik dönemi için en uygun yataklar; lateks ve visco yataklardır. Çünkü bu yataklar, hamilelerin vücudunu destekler, rahat hareket etmelerine imkan verir, kas ve eklem ağrılarını, terleme sorunlarını önler. Ayrıca dayanıklı ve kaliteli malzeme yapıları sayesinde, doğum sonrası kullanıma da oldukça elverişlidir.

Lateks yataklar; hamileler için idealdir; çünkü lateks, doğal ve konforlu bir malzemedir, sağlıklı bir uyku vadeder. Lateks yataklar, vücut ağırlığını eşit şekilde dağıttıkları için vücudun hiçbir bölgesine ekstra yük binmemiş olur. Bu da hamilelikte en sık görülen eklem ve kas ağrılarını engeller. Hamileler için uyku esnasında doğru pozisyonu bulmak ne kadar zor olsa da, lateks yataklar, rahat hareket imkanı sundukları için bu konuda gereken desteği sunar. Hava alan doğal bir yapısı olan lateks yataklar, hamilelik döneminde görülen aşırı terleme sorununa da çözüm olur ve hamilelerin bu süreci en sağlıklı şekilde geçirmesini sağlar. 

Visco yataklar; visco elastik malzemesi kullanılarak üretilir, vücudun şeklini alan bir yapısı vardır. Vücudu tam sarar, yüksek ağırlıklara karşı dayanıklıdır ve ağırlığı en iyi şekilde dağıtır. Eklem ve kas ağrılarını ortadan kaldırır ve omurgada büyük bir rahatlama sağlar. Aynı zamanda hareket yalıtımı sağladığı için çiftler birbirlerinin hareketlerinden etkilenmezler, bu da konforlu bir uyku deneyimi yaşatır. Visco yataklarda kullanılan ViscoCool Jel® teknolojisi ise, serinletici etkisiyle hamilelikte en çok görülen sorunlardan biri olan terlemeyi önler. Visco yatakların üretiminde kimyasal malzemeler kullanılmaz, bu da hamileler için bir diğer önemli konudur. Sentetik malzeme kullanılan yataklar, hamilelerde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Kimyasal malzemeyi solumak, annenin sağlığı kadar bebeğin sağlığı için de olumsuz olacaktır. Bu sebeple, hamileler için yatak seçerken, yatağın malzemelerinin tamamen doğal olmasına dikkat edilmelidir. 

Hamileler için en ideal Morpho Visco Yatak Modelleri için hemen tıklayın! 

Bloga dön