Yaylı Yatak Mı? Visco Mu?

Yaylı Yatak Mı? Visco Mu?

Günümüzde her vücuda uygun, pek çok farklı yatak seçeneği mevcuttur. Kendiniz için en doğru yatağa karar vermeye çalışırken, karşınıza yaylı ve yaysız özellikte yatak alternatifleri çıkabilir. Yaylı ve yaysız yataklar arasındaki farkları anlayabilmek için, doğru bir kıyaslama yapmak gerekir. Yatak tercihi sağlıklı uyku üzerinde doğrudan etkiye sahip olduğu için kişinin boyuna, kilosuna, kişisel tercihlerine en uygun yatağı tercih etmesi gerekir! Son zamanlarda en çok tercih edilen yatakların başında visco yataklar gelmektedir. Standart yaylı yataklar yaygın olarak kullanılmakla beraber visco yataklar sağladığı konforla öne çıkmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle çeşitli ağrılardan muzdarip olanların ilk tercihi olan bu yatakların yapısını ve özelliklerini iyi araştırmakta fayda var! Bu noktada ihtiyaçları belirlemek ve kaliteli uyku vadeden ürünlere yönelmek oldukça önemlidir.

Yaylı Yatak mı?

Standart geleneksel yaylı yataklarda Bonel ve Herkül yay sistemleri kullanılır. Bu yay sistemlerinde yayların her biri birbirine bağlıdır ve bağımsız hareket edemezler. Bu sebeple, standart yaylı yataklar vücudu tam olarak kavrayamaz ve vücut ağırlığını eşit bir şekilde dağıtamazlar. Standart yaylı yataklardaki yayların vücutta daha fazla elektriğin birikmesine sebep olduğunu da söyleyebiliriz. Bu da sabah daha gergin hissedilmesine yol açabilir. Sürekli hava alan bir yapısı olmayan standart yaylı yataklarda, üşüme ya da terleme sorunları görülebilir. Ayrıca yayların arasında kir, toz ve bakteri oluşumları söz konusu olacağından, alerji problemleri ortaya çıkabilir. Bu da hijyenik açıdan son derece sağlıksızdır.

Yaylı yataklar, maliyet ve fiyat açısından daha uygun olsa da sağlıklı bir uyku noktasında son derece yetersizdir. Ayrıca vücuda fazla basınç yaparak çeşitli ağrıların artmasını da tetikleyebilir. Bunların yanı sıra bu yataklar kullanım ömrü açısından pek uzun ömürlü değildir. Kolay deforme olan yapılarıyla zamanla yatakta çökmeler oluşabilir. Çift olarak uyurken de çiftler birbirlerinin dönüşlerini ve hareketlerini çok fazla hissedip sıklıkla uyanabilirler. Böylece uyku bölünebilir ve uykudan alınan verim düşer! Tüm bu şartlar göz önüne alındığında, geleneksel yaylı yatakların dinlendirici bir uyku için çok doğru bir tercih olmadığını söyleyebiliriz.

 

Visco Yatak mı?

Akıllı sünger teknolojisi visco, NASA tarafından astronotların vücutlarına binen yük ve basıncı dengelemek için tasarlanmıştır. Sonrasında soft sünger üzerine yerleştirilen visco katmanı ile visco yataklar ortaya çıkmıştır. Yaysız yatak teknolojisinin geldiği en ileri seviyedir. Vücut ağırlığı ve sıcaklığı ile yumuşayarak vücudun şeklini alan visco yataklar, vücudu tamamen sarar ve omurganın düz bir şekilde kalmasını sağlar. Kas ve eklem, bel, boyun ve sırt ağrısı şikayetlerini azaltır. Sürekli hava alan açık hücreli bir yapıya sahip visco yataklar vücut ısısını dengeler, terleme ve üşüme sorunlarına yol açmaz. İdeal uyku pozisyonunun sağlanmasında oldukça uygundur. Kan dolaşımının sorunsuz devam etmesinde, sırt ve boyun ağrılarının azalmasında da etkilidir. Kir, toz ve bakteri oluşumları söz konusu olmaz ve alerjik bünyeler için de uygundur.

Visco yataklar yapısı gereği sarkmalara, çökmelere, çeşitli deformasyonlara karşı son derece dayanıklıdır. Aynı zamanda çift olarak uyurken, eşlerin birbirinden bağımsız olarak hareket etmelerini sağlayan visco yataklar, kesintisiz bir uyku deneyimi yaşatır. Rahat ve konforlu bir uyku için tasarlanan visco yataklar sayesinde uyanıldığında kişi kendini oldukça zinde hisseder! Tüm bunlar göz önünde alındığında visco yataklar kaliteli uykuyu en üst seviyede tutar. Ferah ve kesintisiz bir uyku için yaysız visco yataklar en doğru tercih olacaktır! Morpho Sleep’in akıllı teknoloji ile ürettiği Morpho Original Visco Yatak sağlıklı bir uykuya zemin hazırlar! Kullanılan malzemenin kalitesi, 4 farklı yatak sertlik derecesi ve 7 farklı ebat seçeneğiyle oldukça fazla çeşitlilik sunar. Gece boyu sağladığı serinlik hissi, oluşturduğu ideal ısı dengesi, her uyku pozisyonuna uygun olması gibi özellikleriyle öne çıkan Morpho Original Visco Yatağı incelemek için linke tıklayın!

https://www.morphosleep.com/products/morpho-original-visco-yatak

Hybrid Yatak mı?

İleri teknolojilerin ortaya çıkmasıyla, yaylı yataklarda paket yay sistemi kullanılmaya başlanmıştır. Paket yay sistemi, Bonel ve Herkül yay sistemlerinden farklı olarak birbirinden bağımsız hareket edebilme özelliğine sahiptir. Bu sistem içerisindeki yaylar birbirine yay torbalarıyla bağlıdır ve bu sayede standart yaylara göre vücudu daha çok destekler. Her yayın ayrı bir şekilde paketlenmesi, yayların sürtünmesini engelleceği için yayların ses çıkarması da önlenir. Yaylı yataklardan vazgeçemiyorsanız, paket yaylı Hybrid yatakları tercih edebilirsiniz. Hybrid Yatak; bağımsız yay teknolojisi ve Uzay teknolojisi viscoyu tek bir yatakta buluşturur. Hybrid yataklar, yaysız visco yataklara da güzel bir alternatiftir. Rahat ve konforlu bir uyku deneyimi sunarlar. Bu yataklar vücudun omurga sisteminde bulunan noktaları rahatlatarak uyku kalitesini de artırır. Morpho Sleep Hecuba Visco Hybrid Yatak, rahat bir uyku deneyimi tasarlanmıştır. Sanitized teknolojisiyle hazırlanan kumaş yüzey, çeşitli küf ve alerjenlerin oluşmasını engeller ve hijyenik bir uykuya kapı açar. Hecuba Visco Hybrid Yatak, nemi hapsederek ideal ısı dengesini oluşturur. Torba yay destek katmanı ise uykuda masaj hissi verir! 4 farklı yatak sertlik derecesi ve 8 farklı ebat seçeneğiyle kişiye çeşitlilik sunar. Hybrid yatak tercihiniz ise Morpho Sleep Hecuba Visco Hybrid Yatak modeline aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz!

https://www.morphosleep.com/products/morpho-hecuba-visco-hybrid-yatak
Bloga dön