Manyetik Alan Sendromu

Manyetik Alan Sendromu

Günlük hayattaki alışkanlıklarda teknolojinin gelişmesiyle birtakım büyük değişiklikler meydana geldi. Hem çalışma hayatını hem de sosyal hayatı etkileyen bu değişimler bazı sorunları da beraberinde getirdi. Bu sorunlardan biri olan manyetik alan sendromu artan elektromanyetik kirlilikle ortaya çıkar. Fizyolojik ve psikolojik açıdan sağlık problemlerine yol açabilen bu durum maruz kalma süresine bağlı olarak bel, omuz, sırt ağrısı gibi pek çok soruna neden olur. Bunun sonucunda ise hayat kalitesi düşer ve uykusuzluk sorunu ortaya çıkabilir!

Doğal Manyetik Enerji Nedir?

Günümüzde beslenme, uyku gibi temel alışkanlıkların büyük oranda değişmesi, kimyasal maddelerin aşırı yaygınlaşması ve tüketilmesi hastalıkların artışında oldukça etkilidir. İnsan vücudu normal şartlar altında doğal manyetik alanla uyum içerisindedir. Doğal manyetik alan, atmosfer ve yeryüzündeki alanlar arasındaki taneciklerden oluşmaktadır.

Son yıllarda artan teknolojik gelişmeler, radyasyon yayıcı cihazlar, baz istasyonları doğal manyetik alanın işlevini olumsuz yönde etkilemiştir. Uzmanlara göre hastalıkların artmasında bu durumun büyük payı vardır! Uzun süre manyetik alana maruz kalmak temel ihtiyaçları sekteye uğratarak hayatı olumsuz etkiler. Araştırmalara göre kalp krizi, beyin kanaması, kanser gibi hastalıkların yaş ortalamasının iyice düşmesi sağlığı ciddi boyutta tehdit etmektedir.

Manyetik Alandan Korunma Yolları

Sosyal hayatta ve özellikle iş hayatında uzun süre bilgisayar başında kalmak, elektronik cihazlarla aşırı vakit geçirmek, hastane ortamında ve alışveriş merkezlerinde çalışmak manyetik alanlara yoğun şekilde maruz kalmaya sebep olur. Bu durum sonucunda uykusuzluk, yorgunluk, göz ve baş ağrıları, omurga ağrıları ortaya çıkabilir.

Manyetik alana daha az maruz kalmak için fırsat oldukça doğada daha çok vakit geçirilmeli ve radyasyon olan ortamlardan kaçınılmalıdır. Toprakla haşır neşir olmak, bitkilerle ilgilenerek hobi alanları yaratmak da bir yoldur. Kişinin günlük rutinlerinde sağlıklı yaşama yer açması büyük önem teşkil eder. Kalitesiz uyku, günden alınan verimi doğrudan etkileyip düşürür! Bu yüzden uyku alışkanlıklarına dikkat edilmeli, kişiye uygun yatak ve uyku ürünleri tercih edilmelidir.

Yeni nesil uyku markası Morpho Sleep Visco &Visco Hybrid yataklarıyla eşsiz bir uyku deneyimi yaşatarak tazelenmeye kapı açar! Eşsiz katmanlara sahip Visco yataklar sayesinde günün yorgunluğu, gerginliği atılır geriye rahat ve konforlu uyku deneyimini yaşamak kalır! Manyetik alan sendromu etkilerini azaltarak sağlıklı uykuyla güne başlamak için Morpho Sleep ürünlerine https://www.morphosleep.com/products/morpho-original-visco-yatak üzerinden göz atabilirsiniz!

Bloga dön